Organizacja warsztatów językowych w Londynie

Podróże kształcą – ta wszystkim znana mądrość ludowa jest aktualna do dziś i nabiera szczególnego znaczenia w odniesieniu do nauki języków obcych. Taka nauka języka w jego naturalnym środowisku ma tę przewagę nad standardowymi lekcjami, że nigdy nie jest nudna.

Największą zaletą takich kursów i warsztatów jest ich forma, czyli połączenie wycieczki turystycznej z obozem językowym. Rzeczywiste sytuacje, konieczność „dogadania się” (np. z przewodnikami, pracownikami muzeów, restauracji) i bezpośredni kontakt z językiem w trakcie zajęć i po zajęciach sprawiają, że nauka języka przychodzi dużo bardziej naturalnie. Zakwaterowanie kursantów u miejscowych rodzin pozwala uczestnikom mieć ciągły, żywy kontakt z językiem. Wycieczki, w trakcie których dzieci realizują zadania i biorą udział w konkursach są niekończącą się lekcją języka. Uczestnicy takiego wyjazdu mają niepowtarzalną okazję, aby poznać nowych ludzi, dowiedzieć się wiele o ich życiu i zwyczajach, poznać nieznaną sobie kulturę i przede wszystkim świetnie się bawić jednocześnie ucząc się języka.

We współpracy z biurem podróży Atas został zorganizowany wyjazd na warsztaty językowe w Londynie, którego opiekunem była pani Sylwia Pelizg był niezapomnianym i ekscytującym wydarzeniem. Uczestnicy wycieczki zakwaterowani byli u rodzin angielskich, którzy przyjęli nas bardzo ciepło i serdecznie. Londyn przywitał nas pięknym słońcem. Zwiedzaliśmy twierdzę Tower of London, gdzie oglądaliśmy liczne kolekcje zbroi, broni, klejnotów oraz insygnia koronacyjne. Byliśmy zachwyceni słynnym mostem Tower Bridge, gdzie zrobiliśmy wiele pamiątkowych zdjęć. Zwiedziliśmy St. Paul’s Cathedral, drugą co do wielkości Katedrę, z której rozpościera się rozległy widok na zakole Tamizy. Oglądaliśmy również miejsce koronacji królów Anglii czyli Westminster Abbey. Podziwialiśmy symbole londyńskie tj. Big Ben, Houses of Parlament, Buckingham Palace, Piccadilly Cirrus, Trafalgar Square. Niesamowitych wrażeń dostarczyła podróż Londyńskim Okiem - London Eye, gdzie podziwialiśmy przepiękną panoramę Londynu. Wspaniale bawiliśmy się w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s, gdzie mogliśmy podziwiać rodzinę królewską oraz gwiazdy muzyki, filmu czy polityki. Największą popularnością wśród dziewcząt cieszył się One Direction Niezapomnianych przeżyć dostarczył nam rejs statkiem po Tamizie. Wielką atrakcją programu okazały się zakupy na Oxford Street. Wyjazd był niezapomnianą okazją poznania obyczajów, kultury i dziedzictwa narodowego Anglii. Był to wspaniały tydzień spędzony w doskonałej atmosferze.